Ter Kokusu

Biz çaresini biliyor ve anlatıyoruz…

Terlemeye karşı 6 yiyecek

/
/
/
1105 izlenim

Aşırı Terlemeyi Durdurmak İçin Basit İpuçları

Çok mu terliyorsun Eğer öyleyse, diyetiniz suçlanabilir. Geçmişteki bir blog yazısında, hangi gıdaların terlemenize neden olduğunu vurguladık … Şimdi aşırı terlemeyi durdurmaya yardımcı olması için diyetinize ekleyebileceğiniz bazı şeyleri ele alacağız.

Su
Diyetle aşırı terlemeyi en basit yollardan biri bol miktarda su içmektir. Vücudunuz düzgün sulu olduğunda, vücut sıcaklığınızı düzenlemek için daha az çalışma, daha az çalışma ve daha az ter gibi çalışmanız gerekmez. Basit, ama etkili!
Az yağlı veya Yağsız Süt
Yağsız süt için yağlı sütünüzün değiştirilmesi oldukça basit bir düzenleme olabilir, ancak çukurlarınız sabah tahıl kadar hantal olmadığında buna değer.

Kalsiyum Zengin Gıdalar
Kalsiyum, diğer gerekli besin maddeleri gibi, sizi sağlıklı tutar, ancak terlemeyi de yavaşlatabilir. Kalsiyum bakımından zengin gıdaların sağlıklı bir kısmını tüketerek, vücudunuza sıcaklığı düzenlemek ve terimi azaltmak için cephane verirsiniz. Hangi gıdalar kalsiyum açısından zengin? Az yağlı yoğurt, çedar peyniri, süzme peynir, badem, fırında kuru fasulye, lahana ve turuncu yeşillikleri.

Meyve ve sebzeler
Burada bir eğilim görüyor musun? Sağlıklı, dengeli bir beslenme, terinizi kontrol altında tutabilir. Meyve ve sebzeler kesinlikle bu listeyi yapar. Vitamin bakımından zengindir ve su, meyve ve sebzelerle süslüdür (hepimiz sevgi kolları, jöle ruloları ve bira özleri ekstra ter ve rahatsızlığa katkıda bulunur) sindirir, sindirime yardımcı olur ve sulu kalmasını sağlar. Bunların hepsi daha az terlemeye katkıda bulunuyor.

Zeytin yağı
Belli gıdaları sindirmek için vücudunuz ne kadar çok çalışırsa, muhtemelen terleyeceksiniz. Zeytinyağı sindirim sisteminizle birlikte çalışır, vücudunuzun işlemesi için neredeyse zahmetsizdir. Daha önce söylediğimiz gibi, daha az iş demek genellikle daha az ter demektir. Devam edin ve bu bitkisel yağ yerine bazı sağlıklı zeytinyağı koyun. Diğer yan etkiler sağlıklı kan basıncını ve düşük kolesterolü içerir.

B vitaminleri
Bir araba gibi, vücudun düzgün bir şekilde muhafaza edildiğinde pürüzsüzleşir. Yüksek kaliteli yakıt, motor yağı, düzenli yağ değişimleri aracınızı aşırı ısınmaya, fazla çalışmaya ve sonunda kırılmaya karşı korur. B-Vitaminler vücudunuzda benzer bir etkiye sahiptir. Vücudunuzun kritik metabolik işlevleri yerine getirmesini ve işlerin sorunsuz çalışmasını sağlayan sinirler arası iletişim sağlamasına yardımcı olurlar. Bu gerekli B Vitaminlerini almadığınızda, vücudunuz daha fazla terlemenize neden olan daha fazla çalışmanız gerekir. Bazı B vitaminleri toplayın ya da vücudunuzu optimal seviyelerde tutmak için tahıl, protein ve sebzelerle tablonuzu doldurun.

Aşırı terlemenizi kontrol etme konusunda ciddi iseniz, bu basit diyet değişikliklerini deneyin.

 

Kaynak : https://www.sweatblock.com/blog/foods-that-reduce-sweat/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

It is main inner container footer text